Cennik

KURSY JEDNORAZOWE

KURS NORDIC WALKING

NORDIC WALKING 

zajęcia indywidualne do 2 osób

ilość godzin: 6 h
czas trwania poszczególnych treningów: 90 minut dziennie
koszt: 300zł/osoba

NORDIC WALKING 

w grupie mini 3-4 osoby

ilość godzin: 6 h
czas trwania poszczególnych treningów: 90 minut dziennie
koszt: 220zł/osoba

NORDIC WALKING 

w grupie maxi 5-8 osób

ilość godzin: 6 h
czas trwania poszczególnych treningów: 90 minut dziennie
koszt: 180zł/osoba

TRENINGI CYKLICZNE

SYSTEMATYCZNY TRENING NORDIC WALKING

NORDIC WALKING RELAKS

Trening skierowany do osób rozpoczynających uprawianie nordic walking chcących poprawić wydolność oddechową , usprawnić krążenie krwi , zredukować codzienny stres , rozluźnić napięcie mięśniowe , zredukować wagę ciała . Zajęcia prowadzone w terenie płaskim lub lekko zróżnicowanym pod kątem zachowania prawidłowej techniki marszu . Typowy trening aerobowy pozwalający na „ towarzyską „ formę zajęć . Przygotowuje do większego wysiłku fizycznego , ma na celu wyrobienie nawyku systematyczności w treningu.

NORDIC WALKING ACTIVE

Trening skierowany do osób , których forma fizyczna jest już na odpowiednio wyższym poziomie . Trening jest bardziej dynamiczny , odbywa się w terenie płaskim oraz pagórkowatym . Chodzimy szybciej spalając kalorie , kształtując sylwetkę. W trakcie cyklicznych zajęć wprowadzamy stopniowo elementy treningu interwałowego. Każdy z uczestników tej formy szkolenia powinien być zaopatrzony w pulsometr w celu monitorowania intensywności wysiłku.

NORDIC WALKING SPORT

Trening skierowany do osób z zaawansowaną sprawnością fizyczną , których celem jest zwiększenie siły mięśniowej i wytrzymałości tlenowej i beztlenowej . W trakcie tego intensywnego treningu ( 80 – 90 % maksymalnej wartości tętna ) elementy typowego nordic walking wzbogacane są o nordic jogging , nordic running , nordic jumping , nordic striding czy nordic leaping

KARNET (1 osoba) Ilość spotkań Cena
KARNET 5 5 / miesiąc 100 zł / os
KARNET 10 10 / miesiąc 160 zł / os
KARNET DUO (2 OSOBY) Ilość spotkań Cena
KARNET 5 DUO 5 / miesiąc 80 zł /os
KARNET 10 DUO 10 / miesiąc 150 zł / os

Podczas trwania kursu nordic walking każdorazowy trening właściwy poprzedzony jest rozgrzewką a zakończenie zajęć ćwiczeniami rozciągającymi . Są to niezwykle ważne elementy całego cyklu szkoleniowego. Dzięki dobrze przeprowadzonej rozgrzewce unikniemy niepotrzebnych zakwasów oraz ewentualnych kontuzji a także odpowiednio przygotujemy organizm do większego wysiłku fizycznego. Rozgrzewka obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynacyjne oraz zręcznościowe.

Bardzo istotnym elementem każdego treningu jest zakończenie go odpowiednio dobranymi ćwiczeniami rozciągającymi, które mają na celu zredukowanie napięcia mięśniowego, relaksację fizyczną i psychiczną, zapobieganie bólowi mięśni, zwiększenie zakresu ruchu, uspokojenie organizmu.

Czas trwania podstawowego kursu marszu nordyckiego nie bierze się z przypadku. 6-8 godzin szkoleniowych pozwoli nam na uzyskanie podstawowej wiedzy na temat tej formy aktywności ruchowej, połączenie prawidłowej techniki z szybkością i intensywnością na jaką stać w danym momencie nasz organizm, przygotowanie nas do większych wyzwań – systematycznego uprawiania tego sportu.

Chodzenie z kijami pozwala ODCIĄŻYĆ stawy kończyn dolnych i kręgosłupa do 5 kg na każdy zrobiony przez nas krok. Przy średniej 6000 kroków na godzinę daje to niesamowitą wartość 30 TON. Miejsca i trasy, na których prowadzone są przez nas zajęcia znajdują się z dala od ciągów komunikacyjnych, tras intensywnego ruchu turystycznego. Podczas prowadzonych przez nas zajęć oprócz wysiłku fizycznego pracujemy nad zrozumieniem własnego organizmu , nauką panowania nad własnym ciałem, dbaniem o nie a także treningiem regulacji oddechu w celu zwiększenia fizycznych i intelektualnych możliwości naszego organizmu.